امسال خانه‌های بسیاری وارد بازار مسکن می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی:

امسال خانه‌های بسیاری وارد بازار مسکن می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آن دسته از واحدهای نهضت ملی مسکن که به پیشرفت بالای ۷۰ درصد رسیده اواخر خردادماه به متقاضیان تحویل داده می‌شود و به طور کلی امسال در تمامی مناطق کشور عرضه در بازار مسکن به صورت قابل توجهی افزایش می‌یابد.

علیرضا جعفری اظهار کرد: در تولید و عرضه مسکن را در سه قالب دنبال می‌کنیم. یک بخش مربوط به واحدهای باقی مانده مسکن مهر است که امیدواریم با برطرف کردن مشکلات پیمانکاری آنها تا پایان سال تمامی واحدها را تحویل دهیم و پرونده مسکن مهر بسته شود. البته تکمیل مسکن مهر به منابع قابل توجهی نیاز دارد که باید تامین شود.

وی افزود: حوزه دیگر طرح اقدام ملی است که توسط دولت قبل کلنگ‌زنی و اغلب با پیشرفت ۱۰ درصد به ما تحویل داده شد و آن را با طرح نهضت ملی مسکن ادغام کردیم. از تابستان سال جاری واحدهای اقدام ملی آماده تحویل می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تاکید کرد: سومین، طرح نهضت ملی مسکن است که تا کنون سه بسته ۱۰۰ هزار واحدی را در شهرهای جدید به مرحله اجرا رسانده‌ایم. در این بخش نیز در مواردی که به پیشرفت بالای ۷۰ درصد رسیده و متقاضیان در پرداخت آورده همکاری دارند از خردادماه شاهد افتتاح خواهیم بود.

جعفری با بیان اینکه سرعت تکمیل و افتتاح پروژه‌های مسکونی در حال اجرا از تابستان افزایش می‌یابد، گفت: امیدواریم این چرخه تولید و عرضه مسکن در بازار به صورت مستمر فعال باشد که می‌تواند به کنترل بازار کمک کند.

وی ضمن درخواست از متقاضیان برای تامین به‌موقع آورده تصریح کرد: با توجه به اینکه تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان دو رکن اصلی تامین منابع مالی طرح نهضت ملی مسکن است، تامین منابع از این دو طریق به پیشرفت اجرای پروژه‌ها کمک می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: علاوه بر اجرای طرحهای مسکونی توسط دولت که غالبا به صورت بلوکهای آپارتمانی عرضه می‌شود، واگذاری زمین به متقاضیان به منظور ساخت خانه‌های ویلایی از دیگر برنامه‌های شرکت عمران شهرهای جدید است.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10779

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: