برنامه ۵ ساله ایمیدرو برای افزایش صادرات زنجیره معدن

برنامه ۵ ساله ایمیدرو برای افزایش صادرات زنجیره معدن

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت صمت و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، «سمیه خلوصی» معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو، در گردهمایی مدیران ایمیدرو با بیان این مطلب گفت: ایمیدرو در راستای برنامه هفتم توسعه، راهبردهای مختلفی را در قالب ۲ برنامه شامل برنامه ۱۰۰ هفته‌ای و برنامه توسعه‌ای ۵ ساله، تدوین و عملیاتی کرده است.

وی ادامه داد: ایمیدرو و شرکت‌های تابعه با هم‌افزایی و هم‌راستایی در این مسیر، اهداف را محقق خواهند کرد.

راهبردهای ایمیدرو در برنامه هفتم

معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو با اشاره به راهبردهای ایمیدرو در برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: تمرکز بر توسعه محصولات با ارزش افزوده بالاتر، تمرکز بر سرمایه‌گذاری در اکتشاف حلقه‌های مفقوده در زنجیره تامین و سرمایه‌گذاری در خارج از کشور با هدف تامین مواد اولیه و توسعه بازار محصولات، از جمله این راهبردهاست.

وی افزود: تمرکز بر توسعه فناوری، نوآوری و بومی سازی در راستای توسعه پایدار، تمرکز بر سایر عناصر حیاتی و راهبردی، تمرکز بر افزایش صرفه مقیاس با استفاده از ادغام های افقی و عمودی در شرکت های موجود در زنجیره و غیره، از دیگر راهبردهاست.

فروش قابل توجه زنجیره معدن با تحقق اهداف برنامه هفتم

خلوصی با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه، توجه خاصی به ایجاد ارزش افزوده در بخش معدن دارد، تاکید کرد: با فرض تحقق ۵۰ درصد اهداف برنامه مذکور، ۵۷ میلیارد دلار ارزش فروش زنجیره را خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: در این برنامه، توجه ویژه‌ای به توسعه نوآوری و فن‌آوری شده است که در برنامه‌های قبلی، چنین امری دیده نمی‌شود.

وجود ۸۱ نوع ماده معدنی در ایران

معاون برنامه‌ریزی و توسعه توانمندسازی ایمیدرو با اشاره به اینکه ایران از نظر حجم و تنوع مواد معدنی از جمله کشورهای پرپتانسیل‌دار در حوزه معدن است، تصریح کرد: ایران از ۱۱۲ ماده معدنی موجود جهانی، ۸۱ نوع ماده را داراست.

وی در ادامه یادآور شد: در حوزه مس، رتبه پنجم جهانی، در سنگ آهن رتبه نهم و نیز روی رتبه ششم هستیم.

خلوصی همچنین گفت: در سال گذشته، با تولید ۱۰۵ میلیون تن سنگ آهن، ۵۴ میلیون تن کنسانتره، ۵۳ میلیون تن گندله، ۳۲ میلیون تن آهن اسفنجی، ۳۰ میلیون تن شمش فولاد و ۳۲ میلیون تن محصولات فولادی تولید شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=15223

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: