سرپرست شرکت آپاداناسرام برکنار شد

به دلیل تایید مصوبه خرید خودرو برای حوزه مدیرعامل و خرید هدیه برای برخی مسئولان؛

سرپرست شرکت آپاداناسرام برکنار شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل یکی از هلدینگ های صندوق، سرپرست شرکت آپاداناسرام، را براساس گزارش های رسیده به سامانه نظارت مردمی این صندوق برکنار کرد.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، در متن نامه «نعمت الله ترکی» آمده است: در راستای اجرای منویات رئیس محترم جمهور، بارها تاکید گردید که صندوق بازنشستگی کشوری در مبارزه با کج روی ها عزم جدی دارد و سامانه نظارت مردمی در راستای همین امر مهم راه اندازی شد.

وی تصریح کرد: گزارش های واصله به اینجانب حکایت از مصوباتی خارج از عرف در یکی از جلسات هیات مدیره شرکتهای ذیل هلدینگ دارد. درحالیکه اینجانب به صورت مکتوب به تمامی شرکتها ابلاغ نمودم که از هرگونه اقدام تشریفاتی که مغایر با سطح زندگی عموم بازنشستگان است اجتناب نمایید، دقایقی پیش از طریق سامانه نظارت مردمی مطلع شدم که در جلسه هیئت مدیره شرکت آپادانا سرام به شماره جلسه ۳۷۳، مصوباتی وضع شده که مغایر با ابلاغ های گذشته اینجانب و سیاست های دولت انقلابی است.

ترکی در این نامه تاکید کرده است: از آنجایی که این شرکتها متعلق به بازنشستگان عزیز است، آیا این عزیزان رضایت دارند که در شرکتی برای خرید خودرو جهت استفاده حوزه مدیر عامل (علیرغم داشتن خودروی دیگر) و همچنین برای خرید هدیه جهت اهدا به برخی مسئولین، مصوبه داشته باشیم!؟

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پایان با تاکید بر لزوم تشدید نظارت ها آورده است: با قید فوریت مصوبه هیئت مدیره لغو، سرپرست شرکت عزل و در خصوص اعضای هیئت مدیره که مفاد مذکور را امضا و تایید نموده اند، تدبیر شود. ضمنا به سایر شرکتها نیز مجددا تاکید شود مقام عالی وزارت و زیر مجموعه ایشان در مبارزه با کج روی ها و فساد، با احدی تعارف ندارند.

گفتنی است، سامانه نظارت مردمی صندوق بازنشستگی کشوری ۱۶اسفندماه امسال طی مراسمی رونمایی و در سایت این صندوق به نشانی cspf.ir آغاز به کار کرد.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10534

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: