شبکه ارتباطی در شهرستان های خواف، رشتخوار، تربت جام، تایباد و سرخس پایش شد

شبکه ارتباطی در شهرستان های خواف، رشتخوار، تربت جام، تایباد و سرخس پایش شد

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی، علی دلگیر مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: ساعت ۴ و ۱۱ دقیقه بامداد امروز (چهارشنبه) زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۳ درجه در مقیاس ریشتر، کشور افغانستان را لرزاند به گونه ای که شدت این لرزش، ساکنان مشهدالرضا را وادار کرد تا بامداد امروز را به مناطق امن و بیرون از منازل پناه برند.

وی افزود: بلافاصله پس از وقوع این حادثه، با هماهنگی سریع به عمل آمده، تیم های ارزیاب و پایش شبکه به مناطقی که بیشترین تکانه ها را به همراه داشت اعزام شدند تا ضمن بررسی وضعیت ارتباطی و کیفیت پوشش شبکه اینترنت، تداخلات احتمالی در مسیر های مزری را به صورت آنی مرتفع سازند.

دلگیر خاطرنشان کرد: گزارشات ارسالی تیم های ارزیاب از نواحی مختلف مرزی در استان، نشان دهنده پایداری کامل وضعیت ارتباطی و ثبات کیفیت پوشش شبکه اینترنت در این مناطق است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی تصریح کرد: تیم های رفع تداخل فرکانس در مناطق زلزله زده مرزی استان مستقر خواهند بود تا از بروز هرگونه اختلال یا افت کیفیت احتمالی در پوشش شبکه ارتباطی جلوگیری شود.

زلزله بامداد امروز بعد از آن رخ داد که شنبه گذشته زلزله قوی دیگری با شدت ۶.۵ ریشتر در شهر هرات افغانستان رخ داده بود و در پی آن مشهد و چند شهر دیگر به لرزه درآمد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=13545

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: