مرتضوی: ارتقای بهره‌وری در وزارت کار نیازمند اصلاح ساختاری است

مرتضوی: ارتقای بهره‌وری در وزارت کار نیازمند اصلاح ساختاری است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتقای بهره‌وری در وزارت کار را نیازمند اصلاح ساختاری و توجه به ظرفیت‌های مغفول دانست.
به گزارش اقتصاد کشور به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در نشست شورای معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور «میثم لطیفی» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و «میرسامان پیشوایی» رئیس سازمان ملّی بهره‌وری ایران، به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بدنه وزارتخانه برای ارتقای بهره‌وری اشاره و اظهار کرد: ارتقای بهره‌وری در وزارت کار منجر به تسریع در توسعه رفاه اجتماعی و نیز بهبود عملکرد سازمان‌های تابعه می‌شود.
وی افزود: اصلاحات ساختاری برای افزایش بهره‌وری در کشور ضروری است و در این مسیر اصلاح فرآیندهای معیوب نیز باید مدنظر باشد.
مرتضوی با بیان اینکه اصلاح منابع انسانی مهمترین رکن در ارتقای بهره‌وری است، گفت: سرمایه انسانی ما باید مجهز به تعهد و تخصص باشند.
وزیر کار اظهار کرد: امروزه بهره‌وری به عنوان یک فرهنگ و نگرش به کار و زندگی مطرح‌شده و نتیجه بهبود آن توسعه اقتصادی است.
وی با اشاره به این‌که افزایش درآمد حاصل از فـروش الزاماً بهبود بهره‌وری را تضمین نمی‌کند، گفت: عبور از بنگاه‌داری هم یکی از مؤلفه‌های ارتقای بهره‌وری است که به کوچک‌سازی دولت نیز کمک می‌کند.
مرتضوی با بیان اینکه سازمان بین‌المللی کار در تـولید مـحصولات مختلف ادغام چهار عامل زمین، سرمایه، کار و سازماندهی را ضروری می‌داند، اظهار داشت: باید در افزایش خط تولید شرکت‌ها با هدف افزایش اشتغال توجه شود.
در پایان این نشست از جمعی از معاونین و مدیران برتر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه در کمیته ارتقای بهره‌وری تقدیر شد.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10285

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: