اعزام بیش از ۲۵ هزار زائر خانه خدا در ۱۵ روز نخست عملیات حج

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد؛

اعزام بیش از ۲۵ هزار زائر خانه خدا در ۱۵ روز نخست عملیات حج

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اعزام ۲۵ هزار و ۳۵ زائر خانه خدا در ۱۵ روز نخست عملیات حج تمتع ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد حبیب‌الهی افزود: از سوم تا ۱۷ خردادماه، ۱۰۷ پرواز از ۱۱ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها به سرزمین وحی انجام شده است.

وی اضافه کرد: از تعداد پروازهای انجام شده به کشور عربستان، ۸۲ پرواز به مدینه منوره و ۲۵ پرواز به جده انجام شده است.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها ضمن اشاره به پروازها در روز ۱۶ خرداد، گفت: در این تاریخ شاهد اعزام ۲ هزار و ۳۴۶ زائر خانه خدا از فرودگاه‌های بیرجند، مشهد، شیراز و ارومیه بودیم. این در حالی است که بیشترین پرواز متعلق به فرودگاه شیراز با ۳ پرواز بود.

حبیب‌الهی با بیان اینکه از قبل از آغاز عملیات حج تمتع هماهنگی‌های لازم میان عوامل حج برقرار بوده است، تصریح کرد: از تجربیات سال‌های گذشته نهایت بهره را برده‌ایم و تمامی دستگاه‌های دخیل در این عملیات خداپسندانه، فقط به رضایت الهی و زائران خانه خدا اندیشیده‌اند.

وی تأکید کرد: در طول عملیات حج تمتع، هیچ‌ خللی در پروازهای روزانه و عبوری ایجاد نشده و تمامی کارکنان شرکت فرودگاه‌ها در بخش‌های مختلف با ایثار و تعهد مثال زدنی خود، پای کار مردم ایستاده‌اند.

حبیب اللهی درخصوص عملیات اربعین نیز عنوان کرد: با هماهنگی معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی جلسات مربوط به این عملیات بزرگ نیز آغاز و شرح وظایف تمامی دستگاه‌های مربوطه مشخص شده است.

در همین راستا شرکت فرودگاه‌ها با تخصیص اعتبارات لازم و بهره گیری از تجارب گذشته، عملیاتی در خور شان زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را رقم خواهد زد.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11096

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: