جابه‌جایی ۱۰ میلیون مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی تا ۱۲ فروردین

جابه‌جایی ۱۰ میلیون مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی تا ۱۲ فروردین

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «سید کمال هادیان فر» امروز (یکشنبه) برای دومین بار در ایام سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ از ایستگاه راه آهن تهران بازدید کرد و با مسافران در سالن انتظار به گفت و گو پرداخت.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی پس از شنیدن گزارش مدیرکل راه آهن تهران، در جریان آخرین وضعیت ایستگاه، سکوها، خطوط، غرف و خدمات ارائه شده به مسافران از جانب شرکت‌های حمل و نقل ریلی قرار گرفت.

وی درباره ظرفیت توزیع و قیمت بلیت قطار، تاکید کرد: باید وضعیت توزیع بلیت قطار در زمان اوج سفرهای نوروزی به گونه‌ای باشد که ۷۰ درصد به صورت برنامه‌ای و ۳۰ درصد برای مسافرانی که در شرایط خاص نیازمند سفر ناگهانی هستند، قرار گیرد.

هادیان فر ابراز امیدواری کرد امسال و سال آینده شاهد افزایش تعداد ناوگان مسافری ریلی در کشور باشیم.

وی افزود: روزانه ۸۰ قطار از مبدا یا به مقصد شهر مشهد مقدس سیر دارند و از این بابت بیشترین تعداد قطارها به مقصد استان خراسان رضوی در حرکت هستند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش‌بینی افزایش سه تا پنج درصدی سفرها در نوروز امسال، یادآور شد: تا پایان طرح سفرهای نوروزی ۶ روز باقی مانده است و تاکنون افزایش سه درصدی سفرها را شاهد هستیم.

وی، دلایل اصلی کاهش سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ را شرایط نامساعد جوی و تقارن با ماه مبارک رمضان بر شمرد و گفت: هم اکنون زمان اوج برگشت سفرهای نوروزی شروع شده است و انتظار افزایش سفرها در ایام بازگشت نیز وجود دارد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی بیان‌داشت: در گفت و گو با مردم شاهد رضایتمندی از حمل و نقل ریلی بودیم و میزان تأخیر قطارها بسیار ناچیز بوده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=20015

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: