دولت بهبود معیشت خانوارهای نیازمند را به طور جدی و با اولویت دنبال می کند

معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور:

دولت بهبود معیشت خانوارهای نیازمند را به طور جدی و با اولویت دنبال می کند

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای بهبود معیشت و توانمندسازی خانوارهای نیازمند و تحت پوشش نهادهای حمایتی، اقدامات لازم را برای تخصیص بهنگام اعتبارات مورد نیاز انجام می‌دهد.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر «داود منظور»، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، این خبر را در نشستی با رئیس، معاونان و مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد و گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به مسائل محرومان بسیار دغدغه‌مند است و مطالبات کمیته امداد را با اولویت پیگیری می‌کنیم.
دکتر منظور در ادامه افزود: بهبود معیشت خانوارهای نیازمند و تحت پوشش نهادهای حمایتی، مورد تأکید دولت است.
وی سپس گفت: با گشایش‌های جدیدی که در نیمه دوم امسال در درآمدهای دولت ایجاد می‌شود، دومین افزایش ۲۰درصدی در پرداخت مستمری به خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) مطابق تبصره ۱۲ قانون بودجه امسال اعمال خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور سپس محرومان را ولی‌نعمتان نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: جلب رضایت محرومان برای مجموعه دولت مهم است و دعای خیر این افراد، باعث گشایش در کارها می‌شود.
معاون رئیس‌جمهور سپس بر ضرورت پرداخت یارانه صرفا به دهک‌های نیازمند جامعه تأکید کرد و افزود: هم اکنون هوشمندسازی پرداخت یارانه‌ها در کشور با توجه به وجود پایگاه‌های اطلاعاتی گوناگون که برای آزمون وسع و سنجش وضعیت اقتصادی خانوارها و تعیین دهک‌های نیازمند ایجاد شده‌اند، کار بسیار آسانی است که می‌بایست با همت دستگاه‌های اجرایی ذیربط انجام شود.
در این نشست، «سید مرتضی بختیاری»، عضو هیئت امنا و رئیس کمیته ‌‌امداد امام خمینی(ره)، و «سعید زارع‌زاده»، معاون برنامه‌ریزی و بودجه کمیته امداد، گزارش‌هایی از عملکرد و برنامه‌های این نهاد ارائه دادند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11965

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: