همکاری فائو و ایران برای ارتقا تولید و صادرات پسته

همکاری فائو و ایران برای ارتقا تولید و صادرات پسته

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) و وزارت جهاد کشاورزی، مشارکت راهبردی را برای تقویت تولید و صادرات پسته در ایران آغاز کردند.

طی مراسمی یکشنبه اول مرداد، یوباک دهوج جی سی، نماینده موقت فائو در ایران و محمدمهدی برومندی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، توافقنامه اجرای پروژه همکاری فنی پسته را امضا کردند.

پسته، محصولی محبوب و حیاتی در اقتصاد ایران است که به دلیل کیفیت و طعم خود شهرت بین المللی به دست آورده است. با هدف تقویت این بخش مهم، پروژه انتقال دانش فنی با عنوان «بهبود تولید و صادرات پسته از طریق استقرار مدیریت یکپارچه محصول» با هدف افزایش کارآمدی تولید، تضمین شیوه‌های کشاورزی پایدار، ارتقای مکانیزم‌های کنترل کیفیت و تقویت فرصت‌های صادراتی برای تولیدکنندگان پسته ایرانی با استفاده از رویکرد مدیریت یکپارچه کشت انجام می‌شود.

این طرح که به صورت آزمایشی در استان‌های خراسان رضوی، کرمان و یزد اجرا خواهد شد، ظرفیت وزارت جهاد کشاورزی در بهبود مدیریت یکپارچه زنجیره تأمین پسته با تاکید بر بهره‌وری، برداشت، فرآوری و مقررات ایمنی آلاینده‌ها را افزایش می‌دهد.

محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم اظهار داشت: فائو به عنوان یک سازمان تخصصی و حرفه‌ای در کشاورزی می‌تواند نقش مهمی در تبادل اطلاعات، دانش و تجربه بین کشورهای عضو داشته باشد.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد تنها آژانس تخصصی سازمان ملل است که راهبری تلاش‌های بین‌المللی در از بین بردن گرسنگی، بهبود تغذیه و امنیت غذایی رهبری را بر عهده دارد. کشاورزی، جنگل‌داری و شیلات محورهای اصلی فعالیت فائو است و کشورهای عضو از لحاظ توسعه روش‌های کشاورزی پایدار و تاب آور تحت حمایت فائو هستند.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11412

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: