۳ هزار میلیارد تومان دانه روغنی از کلزاکاران خریداری شد

۳ هزار میلیارد تومان دانه روغنی از کلزاکاران خریداری شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از افزایش ۱۰ هزار تُنی خرید دانه روغنی کلزا نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تا امروز بیش از ۳ هزار میلیارد تومان کلزا از کلزاکاران کشور خریداری شده است.

بنا بر اعلام وزارت جهاد کشاورزی،  سید سعید راد اظهار کرد: سال گذشته تا این تاریخ، کمتر از ۱۰۰ هزار تُن کلزا خریداری شده بود که امسال این میزان با افزایش ۱۰ هزار تن، به حدود ۱۱۰ هزار تُن افزایش یافته است.

وی با بیان این که تا این تاریخ، ۳ هزار و ۶۹ میلیارد تومان کلزا از کشاورزان خریداری شده است، افزود: تاکنون حدود ۷۰ درصد مطالبات کلزاکاران پرداخت شده و پرداخت باقی‌مانده مطالبات آنها نیز در دست پیگیری است.

خوزستان، گلستان و مازندران، پیشتاز خرید کلزا در کشور

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینکه ۵۵ درصد خرید کلزای کل کشور در سه استان خوزستان، گلستان و مازندران صورت گرفته است، اظهار کرد: به ترتیب، از کشاورزان استان خوزستان حدود ۳۱ هزار تُن، استان گلستان بیش از ۲۰ هزار تُن و استان مازندران بیش از ۹۰۰۰ تُن کلزا خریداری شده است.

به گفته وی بعد از این سه استان، به ترتیب استان‌های ایلام، اردبیل، قزوین، فارس، کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه در رتبه‌های چهارم تا دهم خرید کلزا قرار دارند.

راد خاطرنشان کرد: علاوه بر این تاکنون ۵۵۶۳ تُن نیز محصول گلرنگ به ارزش ۱۳۸ میلیارد تومان از کشاورزان ۵ استان اصفهان، فارس، لرستان، کرمانشاه و کردستان خریداری شده است.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11772

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: