سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریالی در بزرگ‌ترین پایانه‌های نفتی ایران

سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریالی در بزرگ‌ترین پایانه‌های نفتی ایران

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  شانا به‌نقل ایرنا، عباس غریبی در حاشیه بازدید از پایانه‌های نفتی جزیره خارک گفت: با توجه به سازمان‌دهی و تخصیص منابع مالی به پروژه‌های اولویت‌دار، پارسال ۳۵ هزار میلیارد ریال اعتبار از هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت ایران برای اجرای پروژه‌های این شرکت جذب شد.

وی ضمن تسلیت شهادت سید ابراهیم رئیسی و همراهان در سانحه بالگرد افزود: سبک مدیریتی رئیس‌جمهوری شهید بر داشتن روحیه انقلابی، مدیریت جهادی و تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی استوار بود و ما به‌عنوان مدیران این نظام باید رفتار و منش شهید جمهور را برای پیشبرد اهداف سازمانی الگو قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران یادآور شد: طرح غلاف‌گذاری، سند بلاست و رنگ‌آمیزی پایه‌های اسکله پایانه نفتی شمال با پیشرفت ۷۵درصدی طبق برنامه پیش می‌رود و مخزن ذخیره‌سازی شماره ۲۴۰ این پایانه نیز با ۵۰درصد پیشرفت در حال ساخت است، ضمن آنکه کار ساخت مخزن ۴۰۱ این پایانه نیز شروع شده و با اتمام این پروژه‌ها شرایط مطلوبی در طرح‌های این پایانه به وجود می‌آید.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی تصریح کرد: پایانه نفتی شمال به‌عنوان پایانه‌ای پشتیبان در فرایند ذخیره‌سازی، صادرات نفت خام و کمک به تکمیل زنجیره ارزش نفت و گاز کشور دارای زیرساخت‌هایی شامل پهلوگاه، بازوی‌های بارگیری، خطوط لوله جریانی، مخازن ذخیره‌سازی و سامانه‌های اندازه‌گیری است که در روزآمدبودن، چابکی و آمادگی تأسیسات پایانه در انجام مأموریت‌ها بسیار حائز اهمیت است.

غریبی گفت: کارکنان شرکت پایانه‌های نفتی ایران در شرایط سخت آب‌وهوایی و در چند منطقه عملیاتی برای صیانت از تولید نفت و گاز کشور تلاش می‌کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=21949

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: