وزیر کار: ایجاد فرصت شغلی در کشور امسال‌ از مرز یک میلیون فراتر رفت

وزیر کار: ایجاد فرصت شغلی در کشور امسال‌ از مرز یک میلیون فراتر رفت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال جاری براساس آمارهای کاملاً مستند، ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور از مرز یک میلیون در سال فراتر رفته است.
به گزارش اقتصاد کشور به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، «سیدصولت مرتضوی» روز پنج‌شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در کرمانشاه با اشاره به اینکه برخی از رسانه‌ها به دلیل نداشتن اطلاعات کافی نقدی بر این آمارها داشتند، افزود: این آمار به شیوه‌های مختلف قابل راستی‌آزمایی است.
وی اظهار کرد: رئیس‌جمهور در چند حوزه که مشکلات اساسی کشور بود، دستوراتی را صادر کرد که یکی از این حوزه‌ها موضوع اشتغال بود و عملکرد استان‌ها در این بخش نشان می‌دهد که بیش از پیش‌بینی‌ها در این زمینه تحقق اهداف داشته‌ایم.
مرتضوی تأکید کرد: در ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه رصد داریم که قادر است واحد به واحد، بخش به بخش و حتی روستا به روستا معدل استان را در زمینه ایجاد اشتغال ارائه کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که این آمار همچنین به سه شیوه پیامکی، تلفنی و نظارت‌های میدانی قابل راستی‌آزمایی است، یادآور شد: همچنین آخرین آمار مرکز آمار ایران مؤید ایجاد یک میلیون فرصت شغلی است.
مرتضوی اضافه کرد: علاوه بر این بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی هستند که همگی می‌توانند از طریق آمار تعداد بیمه‌شدگان جدید این صحت‌سنجی را انجام دهند که بر همین اساس از یک‌ میلیون فرصت شغلی در طی یک‌ سال گذشته‌ایم و برنامه‌ریزی ما این است که در سال‌های آینده با دیگر اقدامات تحولی بیشتر از یک میلیون فرصت شغلی را نیز ایجاد کنیم.
وی با اشاره به وضعیت اشتغال استان کرمانشاه، افزود: یکی از رسالت‌های مهم این وزارتخانه مسأله اشتغال است که امیدواریم در یک بازه زمانی مناسب نرخ بیکاری استان را به متوسط کشوری برسانیم.
«سیدصولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز، پنج‌شنبه ۱۳ بهمن‌ماه با استقبال «محمدطیب صحرایی» استاندار کرمانشاه برای افتتاح چند طرح ورزشی، صنعتی، بهداشتی و درمانی وارد این استان شد.
افتتاح مرکز فرهنگی-ورزشی پاسارگاد، افتتاح چند پروژه بهداشتی و درمانی، فعال‌سازی کارخانه نان صنعتی، حضور در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان از جمله برنامه‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به کرمانشاه است.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10294

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: