ابلاغ اساسنامه‌ «کانون کارآفرینان برتر رسمی کشور»

«سیدصولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اساس‌نامه‌ کانون کارآفرینان برتر رسمی کشور را ابلاغ کرد.

ابلاغ اساسنامه‌ «کانون کارآفرینان برتر رسمی کشور»

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اساس‌نامه فعلی با ابلاغ وزیر کار نحوه تشکیل و فعالیت «کانون کارآفرینان برتر رسمی کشور» را تشریح می‌کند.
این اساس‌نامه با شماره‌ ۲۰۷۳۹۱ در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ برای اجرا به استانداران سراسر کشور ابلاغ‌ شده است.
این کانون بر اساس بند ۸ بیست‌ونهمین مصوبه شورای عالی اشتغال کشور تشکیل‌شده است و به ‌عنوان بازوی اندیشه‌ورز استان‌ها در حوزه کارآفرینی فعالیت می‌کند.
کانون کارآفرینان برتر رسمی کشور متشکل از کارآفرینان برتر کشور است، که طی جشنواره کارآفرینان برتر هرساله انتخاب می‌شوند. از سال ۱۳۹۰ که این کانون شکل‌گرفته، تلاش‌های بسیاری برای تقویت جایگاه آن انجام شده، اما نبود اساس‌نامه منسجم و وجود ساختارهای موازی مانع از شکوفایی کامل آن بوده است.
توسعه، ترویج و فرهنگ‌سازی در حوزه کارآفرینی، تشکیل اتاق‌فکر کارآفرینی استان و همکاری با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای بخش خصوصی در زیست‌بوم کارآفرینی از جمله فعالیت‌هایی به‌شمار می‌رود که برای این کانون پیش‌بینی شده است.
اساس‌نامه جدید حاصل جمع‌بندی نظرهای کارشناسان، مدیران حوزه اشتغال استانی، نشست‌های متعدد، هم‌اندیشی با کارآفرینان و نگاه هویت‌بخش و ترویجی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال این وزارتخانه است.
این اساس‌نامه پس از ابلاغ به کانون‌های موجود و ادارات‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها، مبنای فعالیت خواهد بود.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=9679

دکتر اسماعیل کریمیان

دکتر اسماعیل کریمیان

کارشناس مرکز روابط عمومی واموربین الملل سازمان برنامه وبودجه کشور معاون مرکز روابط عمومی ، اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور معاون اجرایی شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور عضو انجمن متخصصان روابط عمومی ایران

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: